Valentinovo u našoj školi

Valentinovo se tradicionalno obilježava 14. veljače i slavi se kao Dan zaljubljenih. Dan se tako obilježava još od doba Rimljana, kada je u tajnosti svećenik Valentin vjenčavao parove kojima je to bilo zabranjeno.

Povodom Valentinova, vrijedne ruke naših učenika su prigodnim sadržajima ukrasile školski prostor, kojeg su na trenutak preplavili srcoliki baloni svih veličina, srca svih boja, ali i Instagram okviri na temu Valentinova namijenjeni za fotografiranje.

Poseban doprinos su dali učenici 3F razreda, zanimanje pomoćni kuhar i slastičar, koji su pod vodstvom nastavnice praktične nastave, Valentine Klisarić izradili licitarska srca te druge prigodne slastice i peciva kako bi nam ovaj dan učinili slađim. Osim toga, organizirana je i zanimljiva valentinovska igra u kojoj su učenici sudjelovali na način da su kartice sa svojim imenima stavljali u srcolike kutije  te su pri kraju dana izvučena dva najsretnija para, koji su dobili priliku otići na druženje uz pizzu i sok na slijepo, uz međusobno upoznavanje. Učenicima je to predstavljalo jednu posebnu zabavu i cijeli dan su s nestrpljenjem iščekivali izvlačenje sretnog dobitnika.

Također, naši učenici su taj dan sudjelovali i u popularnom Pub quizu u knjižnici koji je organizirala Srednja škola Lovre Montija.

Budući da se na Dan zaljubljenih obilježava i Međunarodni dan darivanja knjiga, učenici naše škole prikupljali su dječje knjige i slikovnice, koje ćemo darovati dječjem odjelu bolnice Hrvatski ponos Knin. Cilj je razveseliti potrebite, naglasiti važnost čitanja u razvoju djeteta, ali i humanizacija hospitalizacije djece.

objavio: Kata Duilo   datum: 20. 2. 2019.