PARTNERSTVO NA PROJEKTU „NINIA AROMATICA“

Projekt Srednje škole Lovre Montija „Ninia aromatica“, čiji smo partneri u realizaciji, ove nastavne godine privesti će se kraju.

Projekt obuhvaća niz aktivnosti i trebao bi predstavljati turističku atrakciju. Ideja projekta je sadnja ekološkog vrta začinskog, ljekovitog i aromatičnog bilja. Vrt je zamišljen kao ognjište u kojem će se zasaditi lovor, ružmarin, majčina dušica, smilje i kadulja te oskoruše. Informacije o aromatičnom i ljekovitom bilju biti će dostupne na info ploči. Više o vrtu i gradu Kninu, posjetitelji će moći pratiti na tabletu kroz video uradak učenika 4.B razreda naše škole pod vodstvom nastavnice Ine Đaković. Posjetitelji će putem videa biti upoznati sa samom idejom nastanka vrta, ali i vrstama i svojstvima biljaka. Zatim, ukratko će predstaviti Knin kroz povijest o sadašnjosti uz upoznavanje sa turističkim lokacijama samog grada, a zatim i okolice s naglaskom na eko turizam, park prirode Dinara i nacionalni park Krka i ostalo.

objavio: Martina Vujnović   datum: 23. 12. 2021.