Projekt "Najjača karika - volontiraj za sebe, volontiraj za druge"

Kroz projekt „Najjača karika - volontiraj za sebe, volontiraj za druge“ Udruga „MI“–Split i udruga „ZvoniMir“ će ojačati kapacitete 10 nastavnika partnerskih škola (Privatne srednje škole Wallner i Srednje strukovne škola Kralja Zvonimira Knin) u području osmišljavanja i provedbe školskog volonterskog programa. Nastavnici će proći edukaciju iz područja Menadžmenta volonterskog programa te steći znanja i vještine u izradi održivih volonterskih programa u svojim školama.

Osnažit će se i 30 učenika partnerskih škola za aktivno sudjelovanje u zajednici. Biti će uključeni u Malu školu aktivizma i volontiranja, inovativnu metodu rada sa srednjoškolcima kroz koju će se uz provedbu interaktivnih radionica razvijati njihove sposobnosti kritičkog promišljanja o potrebama zajednice i poticati razvijanje njihovih građanskih i socijalnih kompetencija. Kroz organizaciju dvije aktivističke kampanje i dvije volonterske akcije poticat će se njihove organizacijske vještine te sposobnosti timskog rada za dobrobit drugih. Razbijat će se njihove predrasude (osobito važno za strukovne škole i u multietničkom okruženju grada Knina), razvijat će se razumijevanje različitosti, uključivost te međugeneracijska suradnja. Kroz zajednički susret, koji će biti i oblik nagrađivanja i motiviranja, uključeni učenici razmijenit će svoja iskustva. S druge strane, nastavnici će studijskim posjetom primjera dobre prakse razvijati ideje za nastavak provedbe školskog volonterskog programa.

Kroz programe regionalnog i lokalnog volonterskog centra Udruga "MI" i ZvoniMir nastavit će provoditi malu školu aktivizma i volontiranja i u drugim školama te će nastaviti mentorirati partnerske škole u provedbi aktivnosti planiranih po završetku projekta, a razni stručni skupovi bit će prilika ovim školama za promociju uspostavljenih volonterskih programa.

Projekt će trajati od 1. rujna 2022. do 30. studenog 2023. godine, a vrijednost je  86.860,74 €

Aktivnost je realizirana kroz projekt "Najjača karika - volontiraj za sebe, volontiraj za druge", podržan kroz Fond za aktivno građanstvo (Active Citizens Fund Hrvatska), sredstvima Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova."

Kontakt osoba za projekt:

Antonia Matković Puljek, 091/329-1300, antonia@udruga-mi.hr

Web stranica / FB stranica organizacije: https://vcst.info/

objavio: Martina Vujnović   datum: 6. 10. 2022.