10. utrka solarnih automobila – SOELA 2023.

23. rujna 2023. održana je jubilarna, 10. Utrka solarnih automobila – SOELA 2023. Radi se o manifestaciji u organizaciji Tehničke škole Sisak i Sisačko-moslavačke županije.

Cilj SOELA-e je razvoj novih inovativnih izvannastavnih aktivnosti, poticanje primjene obnovljivih izvora energije za napajanje vozila, primjena novih metoda za obrazovanje učenika i poboljšanje standarda praktične nastave.

A upravo naši učenici Petar Grabovac, Stipe Raič, Josip Miličević, Ivan Janković i Duje Grgat osvojili su sa svojim mentorima Antom Duilom i Zdravkom Čupkovićem prvo mjesto!

Ove godine na utrci je sudjelovalo 14 timova (škola) iz cijele Hrvatske: Elektroindustrijska i obrtnička škola Rijeka, Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje, Tehnička škola Karlovac, Obrtnička i tehnička škola Dubrovnik, Srednja škola Novska, Elektrotehnička i prometna škola Osijek, Industrijsko-obrtnička škola Slavonski Brod, Tehnička škola Sisak, Industrijsko-obrtnička škola Sisak, Srednja strukovna škola kralja Zvonimira Knin, Strukovna škola Đurđevac i Strukovna škola Gospić.

Ovogodišnje prvo mjesto u kategoriji za dizajn osvojila je Tehnička škola Sisak, drugo i treće mjesto pripali su Strukovnoj školi Đurđevac – SSDJ i Tehničkoj školi Karlovac.

U slobodnom stilu prvo mjesto osvojio je tim Tehničke škole Karlovac, drugo mjesto tim Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje, a treće mjesto osvojio je tim Strukovne škole Gospić.

Pobjednički tim 10. Utrke solarnih automobila – SOELA 2023 u zadanom stilu je tim Srednje strukovne škole Kralja Zvonimira Knin.

Drugo mjesto osvojila je Industrijsko-obrtnička škola Slavonski Brod, dok je treće mjesto osvojio tim Elektrotehničke i prometne škole Osijek.

Ovo nije prvi uspjeh naše škole na ovom natjecanju, radujemo se i sljedećoj godini. Čestitke svim pobjednicima, a posebno našim učenicima i njihovim mentorima!

objavio: Martina Vujnović   datum: 26. 9. 2023.