Dan ružičastih majica 2024.

Zadnje srijede u veljači obilježava se Svjetski dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, odnosno Dan ružičastih majica, kojim se na simboličan način želi skrenuti pažnja na problem sve učestalijeg vršnjačkog nasilja. Cilj obilježavanja Dana ružičastih majica je prevencija svih oblika vršnjačkog nasilja, buđenje svijesti učenika, poticanje na međusobno pomaganje, razvijanje empatije i tolerancije. Također, želi se utjecati na razvoj ljudskih i moralnih vrijednosti, prihvaćanje različitosti, pomaganje žrtvi i reagiranje na svaki oblik neželjenog ponašanja.

U skladu s time, u srijedu 28.veljače 2024. godine naša škola je na prikladan način obilježila taj dan.

Školska psihologinja je pripremila prigodne radionice i aktivnosti koje je provela s učenicima nižih razreda. Na taj način su se učenici upoznali s vrstama nasilja te radili na osnaživanju socijalnih i emocionalnih kompetencija učenika kako bi se vršnjačko nasilje preveniralo.

Nadalje, naša škola u suradnji s Udrugom Zvonimir sudjeluje u projektu „Nasilje nije samo tuđi problem“ koji je pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade te smo u sklopu njega zajedno s učenicima dijelili promotivni i edukativni materijal. Također, knjižničarka je pripremila za učenike mjesto za fotografiranje te snimanje zajedničke fotografije ispred škole.

Jer... NASILJE PRESTAJE OVDJE!

objavio: Martina Vujnović   datum: 28. 2. 2024.